Predstavujeme Vám firmu Brickland, ktorá spolu s Brick a Brick mix patrí do skupiny, ktorá sa zaoberá tehlovými výrobkami. Možno ste počuli o firmách ako je Westbrick, Facebrick, Naturbrick alebo tiež Brick a Cotto, Beleta a podobne. Spoločne s ďalšími firmami ako Brickwork, Black Stone Brick alebo Lipea ťažko vytvárajú protiváhu firme Brickland, Brick mix a Brick. Úžší segment výrobkov, ako je napríklad: klinker pásiky alebo klinker tehly má Brickland spoločné s Klinkercentrom. Klinkercentrum prevzalo názov od slova klinker, čo v nemčine znamená zvonivka. Takže pri téme klinkrových fasád doporučujeme vybrať firmu Brickland.

 

 

Tehlový materiál:

Naša firma Vám dodá produkty od krycích prvkov plotov, keramických krycích prvkov a tiež zákrytových dosiek plotov, cez tehly vo formátoch: tehly v českom formáte, tehly v nemeckom formáte. Ďalej sa Brickland zaoberá dodávkami lacnej tehlovej dlažby a mrazuvzdornej dlažby alebo tiež obkladovými tehlami a obkladovými pásikmi, rovnako tak ako mrazuvzdornými tehlami. Na trhu nemá Brickland konkurenciu v lacných tehlách a len Brickland vie dodať lacné pásiky. Tieto obkladové pásiky sa používajú pre režné fasády alebo tehlové fasády ( niekedy počujeme aj tehlové fasády). Pre dokonalý vzhľad domu s použitím obkladových pásikov je potrebné použitie rohového pásiku a tiež stavebných prekladov obložených tehlovými pásikmi ( klinker alebo pásikov razených) Tieto nosné preklady sú zároveň aj fasádne preklady a vytvárajú zásadný estetický element.

Ak tvoríte fasádu z razenej tehly alebo klinker tehly prímurovkou, je dobré pre dekoráciu použiť tehlové tvarovky pre zvýraznenie parapetu, hlavíc stĺpov alebo plotov. Môžeme pre Vás zabezpečiť aj rezanie pásikov z vášho tehlového materiálu.

Samostatnou kapitolou v tehlovom priemysle je tehlová dlažba. Tá sa rozdeľuje na klinker dlažbu, dlažbu prírodnú a cotto dlažbu. Je veľký rozdiel medzi kvalitnou tehlovou dlažbou a obyčajnou zámkovou dlažbou alebo betónovou dlažbou. Aj tehlová dlažba môže byť cenovo porovnateľná s lacnou betónovou dlažbou v prípade, že si tehlový materiál zakúpite v akcii na dlažby (akcia dlažba) alebo v iných akciách a zľavách. Ručnú dlažbu alebo prírodnú dlažbu hľadajte pod heslami Pavers. Pokládka tehlovej dlažby je rovnaká ako pokládka betónovej dlažby.

 

 

Naši dodávatelia tehlových dlažieb a tehlových pásikov (klinker pásiky, razené tehlové pásiky rezané)


Značky tehlových dlažieb sú: ABC klinker a Penter klinker z Nemecka. Tehlovú dlažbu môžeme dodať tiež od výrobcov Ströher, Engels od Celina Klinker. Dlažby a tehlové pásiky, ako aj klinker pásiky, tak aj pásiky razené (rezané pásiky) dodávame od značiek Wieneberger, ktorý má podznačku Terca. Tí zastupujú hlavne materiál Kastanjebruin, ktorý je veľmi obľúbený medzi tehlovými pásikmi razenými, ďalej tiež podobne Trentino a Lithium. Pomerne známy výrobca je aj Wandersanden, Nelissen a Desimpel z Beneluxu a Röben alebo koncern CRH Klinker. Náš tehlový materiál dodáva (v ČR) tiež stavebná firma MP Stav alebo firma fasada.Roben

 

 

Využitie lícového materiálu:

Ako už bolo povedané, režné tehly alebo režné murivo má rôzne využitie tak ako v exteriéri, tak aj v interiéri. V interiéri môžete tehlovými pásikmi obložiť kuchyňu, alebo priečku v obývačke a podobne. Často sa používajú retro tehlové pásiky na pivničky a pivnice. V exteriéri je využitie veľmi variabilné: od oporných múrikov, cez altánky, ploty , tehlový komín, tehlový krb, celé fasády alebo kľudne len čiastočný obklad s prekladmi z lícoviek. Rovnako tak sa z tehlového materiálu dá urobiť dlažba okolo domu, ktorá je mrazuvzdorná a záťažová.
Ponúkame tiež výrezy z lícových tehál, s ktorými sa môžete realizovať vo forme chodníčkov, alebo vo forme dlažieb v pivnici alebo môžete výrezy použiť ako obklad.

 

 

Malty pre lícové murivo a malty pre klinkery:

Pre zhotovenie lícového muriva alebo tehlových pásikov je potrebný spojovací materiál a stavebné lepidlo a tie Vám dodáme pod značkou Brick mix alebo Quick mix. Dodávame flexibilné lepidlá (mrazuvzdorné lepidlá) RKS, ďalej škárovacie hmoty FM od firmy Quick mix v rôznych odtieňoch tiež klinkermaltu. Tieto škárovacie a maltové zmesy môžete používať aj na materiály, ktoré nedodávame ako je napríklad: CS Beron alebo Brož beton, Diton, výrobky firmy Best alebo Semmerling. Ideálne sú ale na montáž tehál, montáž pásikov (ako už ťahaných, ako aj pásikov rezaných a razených tehál.

Ďalší dôležitý materiál pre tehlový sortiment je lepidlo. Používa sa lepidlo RKS ale najlepšie je použitie lepidiel LH. 3 od výrobcu Brick mix. Tieto lepidlá sa používajú aj v prípade zatepľovacieho systému.

 

 

Zatepľovací systém:

Pre celú skladbu zatepľovacieho systému s tehlovými pásikmi alebo zatepľovacieho systému s klinker pásikmi je potrebný konkrétny postup. Pre kotvenie do fasády sa používajú hmoždinky pre zatepľovací systém. K výberu sú hmoždinky Fischer od firmy Fischer alebo kotvenie Halfen (ďalšia možnost je Elmenhorst). Všetky vyššie spomínané firmy dodávajú kotviace spony potrebné pre zatepľovací systém s tehlovým pásikom. Ako vrstva medzi zatepľovacím systémom a klinker pásikom alebo pásikom rezaným z razenej tehly je stierková hmota. Ide o špeciálne stierkovanie zatepľovacieho systému. Na to je možné použiť aj stierky RKS.V prípade prímurovky z celých tehál sa môže tiež použiť vata alebo polystyrén ako izolant odvetrávanej fasády.

 

 

Montáž tehál:

Naša firma sa zaoberá kompletnou dodávkou tehlového sortimentu a to vrátane montáže tehál, zatepľovacieho systému, impregnácie tehál a impregnácie dlažieb. Naša firma zaisťuje pokládku dlažieb, montáž tehlových pásikov aj montáž klinkerov. V prípade tehlovej prímurovky nie je problém zaistiť murovanie tehál (tehál ako klinkerových, tak murovanie lícových tehál razených), osadenie vetracími mriežkami, preškárovanie. Najväčší dopyt je po lepení pásikov a škárovaní škárovacími hmotami ( Brick mix alebo Quick mix). Ďalšou podstatnou činnosťou je murovanie plotov z lícových tehál ťahaných (klinker tehly) alebo aj razených. Osadzovanie krycími keramickými hlavicami a krycími doskami.

Zaoberáme sa obecne stavebnými prácami. Od prekladov až po nanoimpregnáciu tehál a impregnáciu fasády (viac o ponuke impregnačných postrekov a nano technológií a nano materiálov nájdete u nás na webe www.brickland.sk).

 

 

Ako na to:

Pokiaľ máte záujem o tehlový materiál Brickland alebo o materiál, ktorý ponúkajú výrobcovia v Čechách: tehly Brandýs alebo tehly Kostelec a alebo zahraniční výrobcovia: Lode, King Klinker alebo firmy Rijswaard, Luperon, Deppe či snáď Rustique, Feldhaus alebo Caprice stačí sa obrátiť na obchodného zástupcu, ktorý sa s Vami spojí a preberie s Vami, čo Vaša stavba alebo fasáda potrebuje.

Táto ponuka je aj pre architektov alebo projektantov, ktorí by sa radi dozvedeli viac o tehlových materiáloch Brickland. Náš obchodný zástupca poradí s rozpočtom. Sledujte náš web, kde sa vždy včas dozviete o zľavách a akciách na pásiky alebo dlažby. Najčastejšie ide o akcie na tehly a akcie na pásiky v rámci uvádzania noviniek na trh (ako to bolo v prípade série Retro alebo série New York).

Dopytujte nášho obchodného zástupcu, ktorý môže v rámci objemu odberu tehál alebo pásikov, či tehlovej dlažby, klientovy ponúknuť zľavu na tehly, zľavu na pásiky alebo aj zľavu na tehlovú dlažbu.

V rámci vašej stavebnej parcely môžete využiť tehlový materiál Brickland vo všetkých možných formách. Od dlažieb, plotov až po záhradné domčeky a letné kuchyne, garáže, fasády z celých tehál alebo je obložiť tehlovými pásikmi. Je to materiál, ktorý je veľmi odolný a ktorý je krásny.