• Doplnky

  Doplnky

  Ak dodávate lícové tehly, musíte mať v sortimente všetko, čo môže stavebník požadovať. Dom sa neskladá len z rovných stien, musíte kvalitne, a pokiaľ možno v zhodnom designe, vyriešiť aj všetky rohy, prechody, stĺpiky alebo parapety. BRICKLAND pre Vás toto všetko má.

   tvarovky
   rohové pásiky
   plotové prvky
   keramické dierované deliace steny

   

  01SK

  rohovy-pasek

  StriskaCervena05rohova

  k F14 special design tv

 • Tvarovky

  Tvarovky

  Snažíme sa myslieť snáď naozaj na všetko. Ale pri šírke nášho základného tehlového sortimentu ani nie je možné vyrobiť z každého druhu tehly všetky špeciálne prvky riešiace atypické tvary či prechody. Dostupnosť týchto prvkov k jednotlivým druhom tehál nájdete v našom cenníku.

   

  Upozorňujeme na dlhšie dodacie lehoty väčšiny tehlových tvarových doplnkov - 6 až 8 týždňov.

  * U niektorých typov razených tehál sa niektoré tvarovky nedodávajú . Každá objednávka tvaroviek bude najprv overená vo výrobnom závode a následne potvrdená dodacia lehota.

 • Rohové pásiky

  Rohové pásiky

  Elegantné a štýlovo čisté vyriešenie rohov a hrán na fasáde - to je úloha rohových pásikov. Podľa účelu použitia je členíme do týchto základných kategórií:

  Rohový pásik základný a skrátený

  Rohový pásik priečny

  Rohový pásik pozdĺžny

  Uhlové rohové pásiky

   

  Rohový pásik základný a skrátený
  rohovy-pasek-zakladni rohovy-pasek-zkraceny

  Základný rohový pásik sa používa pre oblepenie rohov stavby, ostenia okien a dverí, polepenie nadokenných prekladov. Pri použití týchto pásikov sa netvorí na hranách stavby výrazná zvislá škára a je veľmi ťažké rozoznať, že tehly sú nahradené obkladovými pásikmi. Obkladaná plocha pôsobí celistvým dojmom tehlového obkladu. Pohľadové plochy pásikov sú LxV a ŠxV. Vyrába sa zo všetkých typov razených tehál.

  Skrátený rohový pásik plní rovnakú funkciu ako základný rohový pásik. Používa sa tam, kde nie je nutné dodržať základné rozmery rohového pásika a je možné použiť menší rozmer. Je výhodný najmä svojou cenou. Počet kusov v dodávke je však obmedzený. Tieto skrátené rohové pásiky je možné objednať iba spoločne so základnými rohovými pásikmi, a to maximálne rovnaké množstvo, ako je počet základných kusov.


  Rohový pásik priečny
  rohovy-pasek-pricny

  Používa sa najmä ako tvarový doplnok pre oblepenie nadokenného prekladu alebo parapetu, keď potrebujeme využiť dĺžku dlhšej strany pásikov pre zakrytie otvoru medzi prekladom a oknom alebo potrebujeme plasticky zvýrazniť presahujúci parapet z fasády. Dlhšia plocha tohto pásiku je farebne zhodná, povrch nie, jedná sa o technologickú stranu. Pohľadová plocha tohto pásiku je ŠxV. Vyrába sa zo všetkých typov razených tehál.

   

  Rohový pásik pozdĺžny
  rohovy-pasek-podelny 

  Používa sa najmä pre oblepenie nadokenného prekladu, aby väzba pásikov zostala v behúňovom prevedení - efekt tzv priebežného prekladu. Pohľadová plocha tohto pásiku je LxV. Spodná plocha pásiku LxS je farebne zhodná, povrch nie, jedná sa o technologickú stranu. Vyrába sa zo všetkých typov razených tehál.


  Uhlové rohové pásiky
  rohovy-pasek-uhlovy-vnitrni rohovy-pasek-uhlovy-vnejsi 

  Sú k dispozícii pre vonkajšie a vnútorné uhly steny 45 °. Vyrába sa lepením zo všetkých typov pásikov razených a z ťahaných pásikov od sily 12 mm. Na lepenie je použitý špeciálny mrazuvzdorný pevný tmel, ktorý je v podobnom farebnom prevedení podľa použitého pásiku. Tieto pásiky výrazne urýchľujú montážne práce, pri lepení odpadá pracné ručné zrezávanie jednotlivých pásikov a vzniknutá zvislá škára farebne zodpovedá farbe pásikov. Pri montáži je možné pre vznik väzby každý druhý kus obracať "hore nohami", ale pre lepší vzhľad a zachovanie štruktúry steny je vhodné objednať rovnaký počet pravého a ľavého prevedenia. K vytvoreniu presnej väzby možno jednotlivé strany uhlového pásiku bez problémov krátiť uhlovou brúskou s diamantovým kotúčom. Na zákazku je možné vyrobiť aj iné uhly v rozmedzí 20 ° až 85 °.

 • Keramické krycie dosky stĺpikov a múrikov

  Keramické krycie dosky stĺpikov a múrikov

  Okrem fasád, dlažieb a interiérových riešení, dodáva BRICKLAND svojim zákazníkom prvky vonkajšej architektúry. Patria medzi ne ploty, oporné múry, pergoly, krby, záhradné domčeky atď. Najmä pre ploty dodávame krycie dosky, ktoré sú rozmerovo vyhovujúce našim tehlovým prvkom.


  Ako jediní v Českej republike vyrábame zo špeciálnych keramických zmesí krycie prvky stĺpikov a múrikov. Majú neuveriteľne nízku nasiakavosť pod 3% a rozmerovo (max. 50 x 50 cm) pokrývajú absolútnu väčšinu potrieb tohto segmentu. Farebnosť je vytvorená nanesenou engobou, a je preto stála aj v našich klimatických podmienkach. Vhodné sú nielen pre zakrytie stĺpikov a múrikov z lícových tehál všetkých výrobcov a dodávateľov na trhu, ale aj pre ostatné murovacie materiály.

  Čítať ďalej ...


 

 

 

 

 

toto je posledné pole.

 • tab41 doplnky
 • tab43 doplnky tvarovky
 • tab42 doplnky - roh
 • tab108 Příslušenství
 • tab 46 sloupky a zídky
 • tab666 zpět
next
prev
A+ A A-

CZE SK GB IT RU